SRC2 BELGESİ

Src2 Belgesi


SRC 2 belgesini yurtiçinde taşımacılık yapmakta olan kişiler tarafından alınması zorunludur. Belgeyi almak için kursa gidilmelidir. Kurs toplam süre olarak 28 saattir. Peki, SRC 2 belgesi kimler tarafından alınabilir? Personel taşıma yapan kişiler, öğrenci servisçiliği yapanlar, dolmusçuluk yapanlar, şehirlerarası ve il içerisinde taşımacılık yapanlar, ticari olarak taksicilik yapanlar alabilir. Daha doğrusu taşımacılık alanında her türlü yolcu taşıması yapan kişiler almak zorundadır. Eğer kişi taşımacılık işi ile uğraşacaksa muhakkak src 2 belgesine sahip olmalıdır. Üstelik eğitim süresi çok uzun olmayarak kısa bir sürede temin edilebilir.

 

Src2 Belgesi Almanın Şartları Nelerdir?


 

Elbette src 2 belgesi almanın şartları vardır. Otobüs kullanmak için alacaklar 26 yaşından gün, minibüs kullanacaklar ise; 19 yaşından gün almak zorundadır. Bunun yanı sıra 63 yaşından büyük olanlar alamazlar. Kişilerin ticari olarak kullanacakları araca göre sürücü belgelerinin olması gerekiyor. Ayrıca psikoteknik raporuna da sahip olmaları şarttır. Dahası Src 2 belgeleri alması kaçınılmazdır. Tüm bu şartlar yerine geldiğinde rahatlıkla belgeyi alabilirsiniz.


Src 2 belgesi sayesinde sizde mesleğiniz için bir adım atmalısınız. Artık ticari taşımacılık yapacaksanız hiç durmadan şartları yerine getirmeli ve başvuruda bulunmalısınız. Kurs ücretlerinin ne kadar olduğu her kursa göre değişiyor. Ancak asaği yukarı aynı ücrette olan kurslar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsaniz hiç düşünmeden telefon ile irtibata geçmeniz gerekiyor.


Src 2 Belgesi almak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.