N2 BELGESİ

N2 belgesi


N2 belgesi, yurt içinde nakliyat ambarı işletmeciliği yapacak olan firmalara verilecek olan yetki belgesidir. Bu belge alınmadan ve gerekli şartlar tamam edilmeden bu işlem yapılamayacaktır.N2 belgesinin şu anki yaklaşık fiyatı 35 bin TL civarındadır. Bu belgeyi alan firmalara 10 araç kapasitesi hakkı verilecektir. Ayrıca firmaların başvurularının onaylanması için şirketin 50 bin lira sermayesi olması ve bunu göstermeleri gerekmektedir. Sahip olunan aracın 4 katına kadar araç kiralama hakkı da firmaya bu belge ile birlikte verilecektir.N2 belgesinin verileceği firmanın, 200 metre kare kapalı bir deposunun olmasi gerekmektedir. Ayrica firmanın şubeleri var ise de buralarda da en az 30 metre kare kapalı alan depo şartı aranacaktır. 

 

Bilinmesi Gerekenler


Firmada bir üst düzey, bir orta düzey yetkilinin olması ve imza yetkilerinin de olması da gerekecektir. Basvuru yapılırken tutarın ödenmesi, imza sirküleri, ticaret kayıtları gibi evraklarında tam olması gerekmektedir. Bu belge için ulaştırma ve haberleşme bakanlığına başvuru yapılması gerekmektedir.5 yıl boyunca geçerliliği olan belgenin, geçerlilik süresinin bitmesine 60 gün kala bildirilmesi ve tekrar başvuru yapılması gerekmektedir. Bu sefer yenileme ücreti ödenecektir.
 

N 2 belgesi, il sınırları içinde, nakliyat ambarı işletmeciliği yapacak olan firmalara verilecek olan bir belgedir. Bu belge ile birlikte nakliyat işi yapılabilecektir. Belirli şartlar tamamlanmadan onaylanmayacak olup 5 gün içinde cevap bildirilecektir.

N2 Belgesi almak için, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.