K2 BELGESİ

K2 Belgesi


K2 belgesi, sadece kendi tüzel olarak taşımacılık yapacak olan kişilere verilmesi gereken belgedir. Tabi ki bu belgeyi alan kişilerin araçları 3,5 ton altında olması gerekmektedir. Bu belge kamyonet ile eşya taşımacılığı yapmayacak olan kişilere verilecek bir belgedir.
 

K2 Belgesi için evraklar


K2 belgesi için bir takım evrakların gerekliliği bulunmaktadır. Bu evraklar ilk başta başvuru belgesi ve bu belge firma tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olması gerekmektedir. Daha sonra, nüfus cüzdan fotokopileri, vergi levhaları, tapu örneği, kontrat örneği gibi belgelerdir. Bu belgelerini tamamlayan ve ödenmesi gereken rakamı ödeyen kişiler basvurularını yapabilirler.
 

K2 Belgesi Şartları Nelerdir


K2 belgesi genelde aynı gün içinde çıkan bir belgedir. Şuan ki yaklaşık fiyati 8464 lira civarında bulunmaktadır.K2 belgesi diğer belgeler gibi 5 yıl geçerli olan bir belgedir.5 yıl dolduğu zaman, bu belgenin yinelenmesi için tekrar başvuru yapılması gerekmektedir. Bu belge için özellikle ticari amaç ile olmaması şartı bulunmaktadır. Sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili taşımacılık yapacak olan kişilerin alması gereken belgedir. Belgeye başvuracak olanların araçlarının muayeden geçmiş olması ve tüm kurallara uygun olmaları gerekmektedir.
 

K2 belgesi, tüzel olarak taşımacılık yapacak olan firmaların3,5 ton altında ki araçları için almaları gereken bir belgedir. Bu belge ile normal şekilde taşıma yapılırken ticari amaçlı taşıma yapılmamaktadır. Belli bir ücret ödendikten sonra istenen gerekli evrakların toplanması ile birlikte başvuru yapılabilmektedir.

K2 Belgesi almak için lütfen tıklayınız