H1 BELGESİ

H1 Belgesi


H1 belgesi ticari olarak sadece yurt içinde eşya taşımacılığı komisyoncularına verilmektedir. Bu belge olmadan kesinlikle böyle bir komisyonculuk yapılamamaktadır. Yaklaşık fiyatı 7500TL civarindadır.Firmalar bu belgeyi alsalar bile kendi adlarına taşımacılık yapamayacak ve fatura kesemeyeceklerdir. Sadece komisyonculuk yapabileceklerdir. Ayrıca belirli evraklarin dışında H1 belgesine başvurmak için istenen metre kareye ve kullanışlı olan bir büronun olması gerekmektedir. Bu belge için yine ulaştırma ve habercilik bakanlıklarına başvuru yapılması gerekmektedir. Bakanlık evraklarınız tam ise 5 iş günü içinde size geri dönecektir. Faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret odası oda kayıtları, kira kontratları, vergi levhaları, başvuru formları gibi evrakların tamamlanması ile başvuru kabul edilecektir. 


 

H1 Belgesi Fiyatları

Ayrıca belirtilen ücretinde ödemesi yapılacaktır. Bunların yanında şirkette ne değsiklik olursa olsun hemen bakanlık bilgilendirilmelidir. Aksi takdirde cezai işlemler uygulanacaktır. Değisecek olan adres, yada kişilerin hemen yazılı olarak bilgilendirilmesi gerekmektedir. Yurt Içinde ticari olarak eşya taşımacılığı komisyoncularına verilen belgeye H1 belgesi denmektedir. Bu belge olsa bile kendi baslarına firmalar fatura kesememektelerdir. Yaklasik olarak 7500 TL ödeme yapildıktan sonra bu belge alinabilmektedir.

 

H1 Belgesi Kapsamı

H1 belgesi, ticari olarak yurt içinde eşya taşımacılığı komisyonculuğu yapmak isteyen kişilerin alması gereken bir belgedir. Ulaştırma ve Haberleşme bakanlıklarına başvuru yapıp gerekli evrakların düzenlenmesi ile birlikte çıkan bu belge komisyonculuk yapma hakki firmalara verilmiş olmaktadir.

H1 Belgesi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.