B2 BELGESİ

B2 Belgesi

 

B2 belgesi nedir?


Bu belge yurt dışı yolcu taşımacılığında tarifesiz olarak taşımacılık yapmak isteyen kişi ve kuruluşlara verilen bir belgedir. Belgeye sahip olmak isteyen kişi ya da kuruluşların taşımacılık yapmak istedikleri araçlarında koltuk kapasitesi en az doksan (90) olmalıdır. Koltuk sayısı arttırılabilir ancak azami bu sayıda olmasi belgenin verilebilme şartlarından biridir. Taşımacılık yapmak istenilen araçların yaş seviyeleri de belli bir sınırdadır.
 

B2 Belgesi için araç yaşı önemlimi ?


10 yaştan küçük araçlarla bu belgeyi almak gerekir. Belgeyi almak isteyen kişi ve kuruluşların ticaret odasında kayıtılı olması ve buradaki sermayesinin en az 50.000 TL olmasi gerekir, bu sermayenin altında olanlara belge verilmesi öngörülemez. Ayrıca belgeyi almak isteyen kuruluşların bünyesinde çalışan ve bu belgeyi kullanacak olan kişilerin mesleki yeterlilik belgesine de sahip olmaları gerekir.


B2 belgesi alabilmek için aranan nitelikler ve şartlar genel itibariyle bu şekildedir eğitim kurumlarımızda bu belgeyi uygun koşullarda gerekli eğitimlerden geçerek alabilirsiniz. Belgeyi almaya hak kazanan kişi ya da kurumların gerekli evrak işlemleri yapilarak müracaat edilmesi gereken devlet kollarına gerekli işlemler yapilir ve en kisa sürede sizlere belgeniz verilir. Bu belgelerin kullanım süreleri beş yıl ile sınırlıdır,her beş yılda bir yenilenme gerekir eğitim kurumlarımızdan aldığınız belgelerin yenilenme süresi yaklaştiğinda tarafınıza gerekli bilgiler verilmektedir.

 

B2 belgesi için Incirli Psikoteknik Egitim Kurumlarimizda uygun fiyatlarda basvuruda bulanabilirsiniz ya da sitemizden iletisime geçebilirsiniz.